herb Ks Walim
M.K.S Włókniarz Głuszyca   Ks Walim

2014-11-16, 13:30

Włókniarz Głuszyca porażką zakończył rundę jesienną sezonu 2014/2015 Wałbrzyskiej klasy A.

Początek spotkania należał do naszego zespołu, bo już w 2 minucie wychodzimy z dobrym atakiem jednak akcja kończy się na obrońcy drużyny z Walimia i rzucie rożnym dla naszej drużyny. W 4 minucie Darek Dydrych oddał strzał jednak piłka przeleciała nad bramką.W 6 minucie składną akcję przeprowadziła drużyna z Walimia i tylko dzięki interwencji Mateusza Kazimierczaka nie tracimy bramki, zaledwie kilka minut później znowu Walim postraszył naszą bramkę, jednak tym razem chroni nas niecelny strzał jednego z zawodników gości. W 18 minucie znakomita piłka Rydzewskiego zza obrońców do Żołopy te dobrze przyjmuję i pędzie na bramkę jednak strzał jaki oddał był zbyt lekki żeby pokonać bramkarza gości.W 20 minucie Rydzewskie oddaje strzał zza pola karnego minimalnie obok bramki, gdyby ten strzał szedł w światło bramki bramkarz miałby wiele trudności z jego obroną. W 32 minucie Szymon Kubacki dobrze przedarł się przez obrońców gości zagrał piłkę na 11 metr do Żołopy, ten ma pustą bramkę jednak posyła piłkę obok bramki, znakomita sytuacja na to aby prowadzić w tym spotkaniu. W końcówce pierwszej połowy drużyna gości mogła skorzystać z prezentu naszej obrony która nie potrafiła wybić piłki we własnym polu karnym, piłka dotarła do zamykającego akcję gracza Walimia, jednak ten zbyt mocno uderzył i piłka przeleciała nad bramką.

Druga część spotkania zaczyna się od zmiany w naszym zespole w miejsce Karola Żołopy na boisku pojawił się Sebastian Kosior. W 52 minucie wymiana piłki między Dydrychem i Partyką przed polem karnym gości ten drugi oddaje strzał jednak zbyt lekki aby pokonać bramkarza z Walimia. W 63 minucie akcja Partyki, który sam próbował coś zdziałać jednak gdy znalazł sobie miejsce na oddanie strzału zrobił to zbyt lekko aby zagrozić bramkarzowi gości. Włókniarz starał się wyjść na prowadzenie był drużyną przeważającą, jednak tracimy bramkę w 64 minucie po akcji prawą stroną gości wrzutka w pole karne i niepilnowany gracz gości strzela nam bramkę.Nie minęło 3 minuty i tracimy druga bramkę w tym spotkaniu, strzał z boku pola karnego przechodzi nad naszym bramkarzem, w tej sytuacji rafał Steciuk nie zainterweniował zbyt dobrze i tracimy drugą bramkę.W 73 minucie na placu gry pojawił się Rafael Siekierka zastępując Szymona Kubackiego. W 81 minucie strzelamy kontaktową bramkę po tym jak Siekierka dostaje piłkę z prawej strony, decyduje się biec w kierunku bramki gdy już jest w polu karnym oddaje bardzo dobry strzał i zdobywa bramkę dla Włókniarza. 9 minut do końca spotkania i można było jeszcze doprowadzić do remisu ,w co wierzyła nasza drużyna. Jednak nadzieja trwała zaledwie 3 minuty i dostajemy 3 bramkę po tym jak Walim wychodzi z kontrą z własnej połowy piłka prowadzona prawą stroną zostaje zagrana na środek tam niepilnowany gracz gości przyjmuję piłkę i oddaje precyzyjny strzał w bok bramki Włókniarza. Ta bramka całkowicie podłamała naszą drużynę. Mieliśmy jeszcze dwie sytuację pierwsza z nich nadarzyła się w 86 minucie Mateusz Chmielarz przedarł się przez obronę gości w pole karne jednak uderzył zbyt lekko, druga dobra sytuacja miała miejsce w 89 minucie Rydzewski minimalnie obok bramki po rzucie wolnym.

2. Mateusz Kaźmierczak
3. Grzegorz Bachmatiuk
4. Mateusz Trojak
5. Dariusz Gluza kapitan