Włókniarz Głuszyca - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Zegar

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 2 gości

dzisiaj: 60, wczoraj: 135
ogółem: 1 818 789

statystyki szczegółowe

Ankiety

Jakie miejsce według was będzie zajmowała nasza drużyna po rundzie jesiennej ?

Kontakty

Historia

wyloguj

Początki drużyny sięgają 1947 roku. Wtedy to z inicjatywy kilku miejscowych sympatyków piłki nożnej utworzono Krośniarza Głuszyca, który rozpoczął zmagania w klasie B. Jeszcze w tym samym roku doszło do fuzji zespołu z inną ekipą z Głuszycy, Wawelem. W ten sposób powstał Włókniarz, który rok później wywalczył pierwszy w historii awans do klasy A.

Pierwszym prezesem klubu został ówczesny dyrektor Zakładów Piasta, Działoszyński. Pierwszymi trenerami byli Dzięglewski, Kuś oraz Lis. W 1952 roku Głuszyca połączyła się z jednym z zespołów z Nowej Rudy, ale nie zmieniono przez to nazwy klubu. Piłkarze przez długie lata występowali zaledwie w rozgrywkach Dolnego Śląska, długo nie mogąc się przebić do zmagań centralnych.
Pierwszym sporym sukcesem zespołu był awans w 1969 roku do finału Pucharu Polski szczebla wojewódzkiego. Włókniarz przegrał decydujące boje z Transportowcem Wrocław, ale dopiero po rzutach karnych. W latach 70 team z Głuszycy z różnym skutkiem rywalizował w klasie okręgowej. Dopiero w sezonie 1977/78 opuścił ją spadając do klasy A, gdzie grał przez kolejne 4 lata.
Dopiero w 1982 roku zespól wydźwignął się z piłkarskiej prowincji ponownie awansując do okręgówki. Tu przetrwał tylko 2 lata ponownie spadając w 1984 roku do klasy A. W 1987 roku zespół dotknął poważny kryzys i spadł do klasy B. Banicja trwała tylko rok bowiem w sezonie 1987/88 zespół awansował szczebel wyżej. W sezonie 1990/91 drużyna po zaciętej walce z LZS-em Szczawienko i Skalnikiem Czarny Bór, która trwała do samego końca rozgrywek, powróciła do okręgówki. W sezonie 1992/93 Głuszyczanie znowu doznali degradacji, by po dwóch sezonach znowu zameldować się w okręgówce. Wówczas drużynę prowadził grający trener Mirosław Kalka, który po roku świętował wraz z kolegami z drużyny jeszcze większy sukces-dotychczas największy w dziejach klubu-awans do ligi międzyokręgowej. Włókniarz na mecie sezonu 1995/96 zaledwie o punkt wyprzedził Zamek Kamieniec Ząbkowicki, ale to on cieszył się z promocji do wyższej ligi. W międzyokręgówce (IV liga) piłkarze spędzili tylko dwa lata spadając z ligi w 1998 roku nie dlatego że słabo grali - zajęli wtedy 11 miejsce na 18 drużyn, ale ze względu na reorganizacje rozgrywek. W klasie międzyokręgowej filarami byli Kalka, Wąsik, Warszczuk, Zaborowski, Bachmatiuk, Woźniczka, Rydzewski, Hudzik. W sezonie 2002/2003 drużyna spadła do klasy A, w której występowała również w 2006 roku.
Wybijającymi się postaciami w histori klubu byli: Całus, który trafił do II-ligowego Widzewa Łódż, Andrzej Biliński, który grał w III lidze w Lechii Dzierżoniów, Robert Śmietański który występował w ekstraklasie broniąc barw Górnika Wałbrzych. Do wyróżniających się piłkarzy można zaliczyć także Roberta Kasprzyckiego (III liga - Kryształ Stronie Śląskie), Mirosława Kalkę (II liga - Piast Nowa Ruda), Piotra Płatowicza i Mariusza Warszczuka, którzy trafili do Nowej Rudy oraz Ryszarda Jarocha, który grał w Górniku Polkowice.
W roku 2007 klub obchodził 60 - lecie. Z tej okazji rozegrano mecz reprezentacji Włókniarza z drużyną Oldboyów. W roku 2011 Mks Włókniarz awansował po 3-latach do klasy A .

Włókniarz Głuszyca jest pretendentem do wywalczenia awansu do klasy okręgowej, nasi zawodnicy będą mieli w drodze po awans , za głównych rywali Górnik II Wałbrzych oraz Skalnik Czarny Bór. Drużynę Mks-u przed sezonem zasiliło kilku wartościowych zawodników. Życzymy naszym piłkarzą ,udanego sezonu i wielu sukcesów w celu powiększenia , klubowej historii.

Sezon 2011/2012 zespół Włókniarza Głuszyca pod wodzą Mirosława Kalki zakończył na wysokim 3 miejscu w klasie A, najlepszym strzelcem zespołu był Grzegorz Rydzewski, który zgromadził na swoim koncie 22 bramki. Piłkarzami wyróżniającymi się w naszej drużynie byli: Mateusz Kałwak, Sebastian Cupiał, Łukasz Kalka, Dariusz Dydrych, Tomek Jastrzębowski, Robert Rzeczycki, Jacek Stawiński, Arkadiusz Pastuła, Grzegorz Bachmatiuk, Mateusz Libecki, oraz wspomniany Grzegorz Rydzewski. Pozostali nasi gracze również w jakimś stopniu przyczynili się do sukcesu jakim było 3 miejsce w pierwszym sezonie po awansie do klasy A.

W sezonie 2012/2013 nasz drużyna po udanych rozgrywkach poprzednich wyznaczyła sobie cel awansu, który w poprzednim sezonie był bliski. Zarząd wraz z trenerem postanowili odmłodzić zespół i poszukać młodych utalentowanych zawodników z naszego miasta, oraz nakłonić tych, którzy się wyróżniali do pozostania i pomocy w wywalczeniu upragnionego awansu.

 

Treningi

 Plan Treningowy

Seniorzy M.K.S Włókniarz Głuszyca

Wtorek - 17:30 
Stadion Miejski ul. Dolna 2

Czwartek - 17:30

Stadion Miejski ul. Dolna 2

Piątek - 17:30 
 Stadion Miejski ul. Dolna 2

TRENER - ŁUKASZ KALKA

 

 

 

 

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 18
Zieloni Mrowiny - Cukrownik Pszenno
Biały Orzeł Mieroszów - Czarni Wałbrzych
M.K.S Szczawno Zdrój - Górnik Boguszów - Gorce
M.K.S Włókniarz Głuszyca - Granit Roztoka
Venus Nowice - Kalenica Jugów
Unia Jaroszów - Herbapol Stanowice
LKS Wisniowa - Iskra Witków Śląski
Ks Walim - Joker Jaczków

Wyniki

Ostatnia kolejka 17
Joker Jaczków 5:0 Zieloni Mrowiny
Iskra Witków Śląski 5:1 Ks Walim
Herbapol Stanowice 7:2 LKS Wisniowa
Kalenica Jugów 4:2 Unia Jaroszów
Granit Roztoka 1:1 Venus Nowice
Górnik Boguszów - Gorce M.K.S Włókniarz Głuszyca
Czarni Wałbrzych M.K.S Szczawno Zdrój
Cukrownik Pszenno 0:1 Biały Orzeł Mieroszów

Statystyki drużyny